Admin

Our Staff

Office Staff
Tammy Beaulieu, Office Manager/Bookkeeper
Terrie Meyer, Attendance/Registrar
Brenda Cuffee, Office Associate

Clinic
Jacqueline Jackson, Nurse

Pre-Kindergarten
Colleen Hinson, x52419, Website
Thu Thuy Kahler, x52419

Kindergarten
Meghan Maher, x52420
Colleen Daughtry, x52422, Website
Madison Schrantz, x52424, Website

First Grade
Lydia Hicks, x52423, Website
Allyson Moreland, x52429, Website
Julie Copley, x52425, Website
Jennifer Baker, x52427, Website
Kristin Cole, x52426, Website

Second Grade
Lauren Knoblauch, x52428
Mary Bowen, x52430, Website
Erica Hamilton, x52431
Nancy Drummond, x52432

Third Grade
Jennifer Fernandez, x52434, Website
Danielle Phelan, x52435, Website
Katherine Stewart, x52446
Lydia Hallman, x52433, Website
Stacey Askew, x52437, Website

Fourth Grade
Denise Hickey, x52440, Website
Shannon Donahue, x52441, Website
Donna Hart, x52442, Website
Michelle Hanley, x52443, Website
Tamesha Reeves, x52439

Fifth Grade
Melissa Luft, x52448
Katie Lewis, x52452
Elizabeth Rodriguez, x52450
Holly Johnson, x52449, Website

Special Education
Theresa Smith, Speech Therapy, x52445
Elise Neiberger, x52421, Website
Amy Woolwine,  x52446
Corrie Mallory-Coble, x52446
Dennis Hardy, x52446
Alexis Mocco, Special Education Coach, x52461

Specialists
Janie Everett, Instructional Technology Specialist, x83857, Website
Tamara Schubart, School Counselor, x83852, Website
Lindley Fox, Music, x52416, Website
Stephanie Slate, Art, x52418, Website
Karen Kaas, Reading Specialist, x52438
Amber Nachman, Gifted Resource Teacher, x52451
Nicole Stanley, Physical Education, x52453
Heather Rouse, English as a Second Language, x52445
Blair Murri, Technology Support Technician, x83857
Eileen Pewterbaugh, PALS, x52454
Autumn Bartlett, Library Media Specialist, x83850 or x83860

Teacher Assistants
Kimberly Webster, Security, Lobby
Jane Dantonio, Library Media Assistant, Library
DJuan Tucker, General Assistant, Room 22
Donna Morales, Special Education, Room 5
Ann Bahr, Special Education, Room 15
Rachelle Dyer, Special Education, Room 22
Robin Cooper, Special Education, Room 33
Debra Gordon, Special Education, Room 15-22
Camisha Townsend, Special Education, Room 33
Teresa Donaldson, Extended Day Kindergarten, Room 6
Joanne Spivey, Kindergarten, Room 8
Sandy Reimers, Kindergarten, Room 10
Cesar Batista-Hidalgo, Physical Education, Gym
Marcus Howard, Physical Education, Gym
Robert Gunter, Physical Education, Gym